שיעורי גיטרה
לילדים ונוער

צרו קשר ונחזור אליכם בהקדם

ללמוד לנגן בגיטרה
צרו קשר עוד היום

רוצים ללמוד לנגן בגיטרה עם מורה מקצועי, לקבל יחס אישי וליווי צמוד, להתפתח ולהביא את היכולות שלכם לידי ביטוי?

שיעורי גיטרה למתחילים\מתקדמים, באווירה משפחתית, חמה ומקצועית. יחס אישי ותכנית לימוד המותאמת אישית לפי צרכי התלמיד בהתאם לרמה, גיל, טעם אישי וכו'.
אנחנו יודעים מה התלמיד צריך ומה ההורים רוצים.
אנחנו נעזור לתלמיד להצליח ולהביא לידי ביטוי את הכישורים והיכולות שלו – אתם לא צריכים לדאוג לזה. הכל קרוב לבית ונח לתלמיד (ולהורה) – מקסימום נוחות ומינימום התעסקות. רק למידה והנאה.
השיעורים מתאימים לילדים ונוער, מתחילים או מתקדמים אשר רוצים להפיק את ההנאה והסיפוק האדירים שבנגינה בגיטרה.

בנוסף לשיעורים, תלמידינו משתלבים בסדנאות מקצועיות, שיעורי גיטרה חשמלית, פעילויות הקיץ, להקות נוער, הקלטות אולפן, שיעורי העשרה מיוחדים ועוד.
במסגרת השיעורים הקבוצתיים לומדים לנגן עם נגנים אחרים ומול אנשים – אספקט חשוב מאוד לכישורי הנגינה ולביטחון העצמי של כל נגן.

השיעורים מתקיימים באווירה חמה ומשפחתית, עם יחס אישי ותכנית וקצב לימוד המותאמים אישית עבור כל תלמיד.

אין ספק שהיתרונות בלימוד נגינה הם עצומים. ההתרגשות, הגאווה והסיפוק של התלמיד (וסביבתו) מהנגינה היא תמיד דבר מיוחד, כמו גם ההתפתחות האישית הקשורה לאופי, ריכוז וקשב, משמעת עצמית, התמדה וכו'.

רותם לומד שנה שלישית גיטרה עם איתי וכל צוות מטמון מוסיקה. בתחילת הדרך היו לנו חששות מהפורמט של למידה בקבוצה קטנה אך די מהר הבנו שיש לכך יתרונות רבים! המקצועיות, היחס האישי לכל ילד וילד והגמישות בשיטה תרמה מאוד לרותם בלמידה ובכלים שצבר במשך השנים.
תודה רבה וישר כח
המלצה מרותם סגל
קרן סגל אמא של רותם

בואו נדבר קצת על למידה בקבוצה...

יכול מאוד להיות שזה נשמע קצת שונה, מוזר, חדש או אפילו מרתיע.

למה ללמוד בקבוצה? למה לא בשיעור פרטי ?

ללמידה בקבוצה יש יתרונות רבים ומגוונים. הנה כמה מהם:

  • יותר כיף וחוויתי ללמוד בקבוצה עם עוד חברים חדשים (גם אם בהתחלה לא כ"כ מכירים אותם), וכשכיף ללמוד – קל להתמיד, ועם ההתמדה באה ההצלחה.
  • הקבוצה משמשת גם כמעין "קבוצת תמיכה". כשתלמיד רואה את מי שלידו מתמודד עם אותם קשיים ומצליח, זה מאוד דוחף ומדרבן את התלמיד ומחזק את האמונה ביכולותיו.
  • הסביבה הקבוצתית מאוד מעודדת אווירה של למידה, שיתוף, ולמידה האחד מהשני. זהו מכפיל כח משמעותי ששיעורים פרטיים פשוט לא יכולים לתת לכם.
  • כשמתרגלים לנגן מול אחרים, הביטחון העצמי גדל, לא נעשים ביישנים עם הגיטרה ולא חוששים לנגן מול אחרים.
  • אספקט מאוד חשוב ומשמעותי בלימוד נגינה הוא ללמוד ולהתנסות בנגינה עם נגנים אחרים.
  • זה תורם רבות ליכולת ההשבה, ההתמצאות, היצירתיות, הביטחון, היכולות להתאים את הנגינה לפי הצורך ולהשתלב. זהו יתרון עצום שיש לשיעורים הקבוצתיים להציע.

גם אם יש קצת חששות בהתחלה מלמידה בקבוצה, הניסיון אומר שהחששות האלה נעלמים מהר מאוד, מיד ברגע שמתחילים לנגן ולהתרכז בלמידה ובמוסיקה…
לרוב, הלמידה בקבוצה יעילה ומועילה הרבה יותר מהלמידה בשיעור פרטי.

במטמון מוסיקה אנחנו מאמינים שמורה לגיטרה הוא הרבה יותר מרק מורה לגיטרה. הוא חונך, מאמן, מתרגל, קואצ'ר ודמות משמעותית בעיניי התלמיד, ולכן אנחנו מתאמצים תמיד למלא את תפקידינו נאמנה כדי לספק לתלמיד את כל צרכיו.

אני עופרי, בן 18 מקרית טבעון ואני מכיר את איתי כבר קרוב ל-9 שנים. גיטרה תמיד הייתה חלום בשבילי ותמיד רציתי לדעת לנגן, וכשהגעתי לכיתה ו' ידעתי בדיוק עם מי אני רוצה ללמוד. השיעורים התחילו כלא פשוטים, עם המון דגש על טכניקה בסיסית אבל זה מה שבנה אותי וגרם לכל שאר השיעורים להיות הרבה יותר קלים ומהנים. איתי ידע בדיוק איך ללמד אותי בצורה שתגרום לי לרצות להמשיך ולהמשיך לנגן. עם השנים האהבה למוזיקה רק גדלה והרבה מזה בזכות איתי, בין אם בשיעורים שלו או בהרכבים שהדריך והייתי חלק מהם. איתי גם תרם לי בהרבה דרכים אחרות. כשאמרתי לו שהתחלתי להתעניין בהפקת מוזיקה ובסאונד, בלי הרבה היסוס במקום ללמוד גיטרה התחיל ללמד אותי סאונד והפקה באולפן ביתי. כיום אני מפיק מוזיקה 3 שנים, מנגן בהרכב עם חברים (שכל הגיטריסטים גם כן למדו אצל איתי) ולא מתחרט על כלום. התקופה בה למדתי אצל איתי תרמה לי ועזרה לי בהרבה יותר מובנים מרק בגיטרה, ואם שואלים אותי אצל מי ללמוד גיטרה אני בלי היסוס מכווין ישר לאיתי. גם שניים מהאחים שלי למדו איתו..
עופרי פלינט ממליץ
עופרי פלינט

עופרי פלינט בקטע מקורי

אם אתם הורים לילדים ששוקלים ללמוד לנגן בגיטרה, כדאי שתדעו שהתועלות מלימודי נגינה הן רבות ומשמעותיות. ע"י לימוד נגינה הילד מפתח את יכולותיו הקוגנטיביות, הרגשיות והחברתיות, כמו גם תכונות אופי חיוביות. לימוד במסגרת המתאימה יעודד חיזוק יכולות אלה וישים דגש על צרכיו האישיים של ילדכם ויאפשר לו להתפתח בכיוון הנכון עבורו, עם מירב תשומת הלב והמקצועיות הדרושים.

אנחנו מכירים את איתי כבר כמה שנים, יש בו שילוב של מקצועיות ואנושיות. כשהוא נכנס לביתינו הבית מואר. הוא תמיד מגיע מחייך ולבבי, יש בו המון התחשבות בצרכי הלומד ויחד עם זאת הוא יודע לדחוף ולדרוש מהתלמיד בדרך אסרטיבית, עדינה וברגישות אינסופית. איתי כאדם כ"כ מיוחד ומרגש, כך למשל, מכתב הברכה שכתב למיה ביום הולדתה נגע גם ללב שלנו, ההורים. אהבתה של בתי לגיטרה הייתה שם מההתחלה ועם השנים היא הועצמה. הגיטרה הפכה להיות בשיא הטבעיות חלק מהמשפחה, אפילו כשנוסעים לחו"ל הגיטרה מצטרפת, שלא לדבר על ערבי חג, ואירועים אחרים, ברי מצווה, טקסים, מסיבות...מיה, למרות הביישנות תמיד זורמת, איתי העניק לה את תחושת המסוגלות, ולא פלא שכשמיה התנדבה בבית אבות ושאלה כל אחד ואחת מה לנגן כולם נסחפו איתה באהבתה... הגיטרה מלווה אותנו לא רק באירועים מיוחדים אלא בשוטף. גיל ההתבגרות לא תמיד קל והגיטרה עזרה לשחרר לחצים ולקרב בין בני הבית. אין לנו עונג יותר גדול מלשבת בסלון, לרקוד, לשיר, לאהוב ולהיות כ"כ ביחד איתה ועם הגיטרה, וזה לא קורה פעם ביום שמיה מחליטה "לפנק" אותנו או את עצמה, אלא מלווה אותנו במשך כל היום, כל הימים, כמו נגיעה טבעית בין בני הבית....
איתי הוא פשוט מורה מושלם! בזכותו נוספו לנו המון רגעי אושר, שמי ייתן ולא ייגמרו לעולם!...
תודה איתי! אתה מטמון אמיתי!- תבורך!!!
מיה שפירא ממליצה
איריס שפירא, אמא של מיה

השיעורים מתקיימים ברובם בקבוצות קטנות בישובים שונים ברחבי עמק יזרעאל. ללמידה בקבוצה יתרונות רבים והיא מאפשרת לתלמיד לשאוב עידוד מתלמידים נוספים, לחזק את הביטחון העצמי של נגינה מול אחרים ולפתח את כישורי הנגינה עם נגנים אחרים ואת יכולות ההקשבה. למידה בקבוצה היא גם חווייתית יותר עבור התלמיד, מעודדת התמדה לאורך זמן ויוצאת תחרותיות בריאה. למרות שהלמידה היא בקבוצה, כל תלמיד מתקדם בקצב הנכון בשבילו ואינו תלוי בשאר חברי הקבוצה.

קוראים לי תומר רייס אני בן 14.5 ואני לומד לנגן בגיטרה ב"מטמון מוסיקה" כבר מעל 6 שנים. יצא לי להשתתף בסדנאות רבות ובהרכבים ששיפרו לי את היכולות והידע המוסיקלי. כל שבוע יש לי שיעור שבו אני לומד לשפר את הנגינה בגיטרה. בהתחלה למדתי אקורדים פשוטים והיום אני כבר לומד כיצד לנגן סולואים על גיטרה חשמלית. אצל המורה שלי (איתי) אני עובר תהליך ארוך וחשוב תוך כדי בניית בסיס טוב וטכניקה נכונה. כמו כן בשיעורים אני גם לומד ערכים כגון התמדה והשקעה, שיפור מתמיד ולמידה מטעויות כמו גם את התאוריה שמאחורי הגיטרה, ההגיון שבסולמות וכו'. פעם בשבוע יש לי שיעור עם ההרכב שבו אני לומד איך לעבוד ביחד עם עוד 4 ילדים ששרים ומנגנים בתופים ובגיטרה חשמלית (ובס). אני לומד להקשיב להם כשהם מנגנים וללמוד לשתף איתם פעולה בשביל ליצור מוזיקה איכותית. כל כמה זמן אנחנו יכולים לבחור שיר ולעבוד על ביצוע שלו עם כמה נגיעות אישיות שלנו. ביחד עם הליווי של איתי וקצת עבודה בסוף השנה אנחנו זוכים להופיע עם השירים שהכנו. אני מאד נהנה וממליץ לכולם להתחיל ללמוד לנגן ב"מטמון מוסיקה" ולגלות את עצמכם מחדש דרך הכלי תוך כדי חוויה כיפית ומשמעותית ביותר! פעם בשבוע יש לי שיעור עם ההרכב שבו אני לומד איך לעבוד ביחד עם עוד 4 ילדים ששרים ומנגנים בתופים ובגיטרה חשמלית (ובס). אני לומד להקשיב להם כשהם מנגנים וללמוד לשתף איתם פעולה בשביל ליצור מוזיקה איכותית. כל כמה זמן אנחנו יכולים לבחור שיר ולעבוד על ביצוע שלו עם כמה נגיעות אישיות שלנו. ביחד עם הליווי של איתי וקצת עבודה בסוף השנה אנחנו זוכים להופיע עם השירים שהכנו. אני מאד נהנה וממליץ לכולם להתחיל ללמוד לנגן ב"מטמון מוסיקה" ולגלות את עצמכם מחדש דרך הכלי תוך כדי חוויה כיפית ומשמעותית ביותר.
תומר רייס לומד גיטרה במטמון
תומר רייס

מה לומדים ?

לומדים לנגן בתמרת

ילדים ונוער מכיתה ד' ומעלה

תלמידים בגילאים אלה לומדים את כל מה שצריך ע"מ להיות נגנים מצויינים, כאשר המטרה היא לתת להם את הכלים ללמוד לבד לנגן כל שיר שירצו.
אנו שמים דגש על טכניקה נכונה, נגינת אקורדים, קצב, מקצבים ופריטות שונות (ארפג'יו), אילתור, יצירתיות, הבנה תיאורטית מעמיקה, נגינת סולו ועוד.
בנוסף, ניתן דגש מיוחד לצד המנטאלי של תהליך הלמידה, כולל אופן התרגול, התמודדות עם קשיים, התמדה, גישה נכונה וכו'.
בסדנאות העשרה מקצועיות במהלך השנה התלמידים מתנסים בנגינה בגיטרה חשמלית, גיטרה בס, תופים וכו', נחשפים לסביבת אולפן, נגינה בלהקה ועוד.

ילדים בכיתות א'-ג'

בגילאים הצעירים יותר זה קצת יותר קשה ללמוד לנגן בגיטרה, וגם המטרות הן שונות.

המטרות העיקריות בגיל זה הן לחזק את הקשר של התלמיד לכלי הנגינה, לצבור ביטחון ותחושת מסוגלות, לאהוב את הנגינה ותהליך הלמידה, ועל הדרך גם להכיר את עולם התווים, לפתח בסיס נכון וטכניקה בסיסית טובה.
חשוב מאוד בגיל הזה לא ליצור חוויה שלילית של אי הנאה או אי הצלחה ובכך לפגוע ברצון המבורך ללמוד לנגן.

השיעורים לגיל הצעיר הם יותר חווייתיים, ומשלבים למידה בדגש על הנאה.
במקביל, במהלך השיעורים ובסדנאות העשרה מיוחדות במהלך השנה, התלמידים מתנסים בנגינה בגיטרה חשמלית, גיטרה בס, תופים וכו', נחשפים לסביבת אולפן, נגינה בלהקה ועוד.

ללמוד לנגן בגיטרה אקוסטית
את איתי הכרתי לפני כמעט 4 שנים, כאשר בני יפתח הודיע לי שהוא רוצה ללמוד לנגן בגיטרה. על אף שהיו בידי, כבר מספר הוכחות הקשורות לכישוריו המוסיקליים, הנחתי כי הוא צעיר מידי לכך (בכל זאת הוא היה בסה"כ בן 8). אך כשביריד החוגים במושב גיליתי, שאמורה להיפתח קבוצת לימודי גיטרה, חשבתי לעצמי שזו יכולה אולי להיות ההזדמנות ושבטוח אין לי מה להפסיד. אז זהו, לא רק שלא הפסדנו הרווחנו ובענק.... אמנם בתחילה איתי הסכים איתי שיפתח בהחלט צעיר, אך החליט לנסות ולהתמודד עם האתגר והאמת, הוא הצליח big time... וזאת כמובן בלי לוותר על הדרך המדהימה, על פיה הוא נוהג... עם המון סבלנות, הכוונה ואכפתיות מצד אחד, אבל בלי לוותר מצד שני - גם אם מדובר בשעמום קשה בעקבות חזרה על אותו תרגיל פריטה 10 פעמים ברציפות לפחות (= בנוסף להתקדמות הגדולה של יפתח מבחינת הנגינה ומבחינת יכולת האילתור וההקשבה המוסיקלית שלו, איתי הצליח להעמיק ביפתח אמונה עצמית לגבי עצמו כמוסיקאי. כולי נמלאתי גאווה כאשר ביום הולדתי האחרון קיבלתי מיפתח קליפ של שיר אותו הוא כתב והלחין בכוחות עצמו....שלא לדבר על ההופעה שלו, בערב יום העצמאות, כסולן בלהקה (שגם היא חלק מהלימוד אצל איתי). עד היום, כבר שבועות אחרי, כולם ממשיכים לדבר על ההופעה המהממת ולתת לי מחמאות רבות. אז נכון, יש לי ילד מאד מוכשר ומלא כריזמה, אבל אין ספק כי בזכות הליווי והתמיכה של איתי והפיכתו ממש למנטור עבור יפתח, הילד שלי יכול היה לממש את הפוטנציאל שטמון בו, ואני בטוחה שידו עוד נטוייה...
המלצה יפתח צור
עמרית צור, אמא של יפתח

יש לכם עוד שאלות ?  אתם מוזמנים ליצור קשר ונענה על כל שאלה.

יותר מזה, אתם מוזמנים להגיע ל שיעור ניסיון חינם ללא כל התחייבות כדי לראות ולהתנסות.

מספר המקומות בכל קבוצה מוגבל – כך שכדאי להזדרז.

מטמון מוסיקה:  077-7990989

דוא"ל: [email protected]

השאירו פרטים וניצור עמכם קשר